Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

ماده‌ ۸۹

افرادی‌ که‌ به‌ موجب‌ قوانین‌ سابق‌ بیمه‌های‌ اجتماعی‌یا به‌ موجب‌ این‌ قانون ‌ بازنشسته‌ و یا از کارافتاده‌ شده‌ یامی‌شوند و افراد بلافصل‌ خانواده‌ آنها همچنین‌ افرادی‌ که‌ مستمری‌بازماندگان‌ دریافت‌ می‌دارند با پرداخت‌ دو درصد از مستمری‌ دریافتی‌از خدمات‌ درمانی‌ مذکور در بندهای‌ الف‌ و ب‌ ماده‌ 3 این‌ قانون ‌توسط‌ سازمان‌ تأمین‌ خدمات‌ درمانی‌ برخوردار خواهند شد، مابه‌التفاوت‌وجوه‌ پرداختی‌ توسط‌ بیمه‌شدگان‌ موضوع‌ این‌ ماده‌ تا مبالغی که‌ طبق‌ ضوابط‌ قانون ‌ تأمین‌ درمان‌ مستخدمین‌ دولت‌ باید پرداخت‌ شود از طرف‌ سازمان‌ تأمین‌ خواهد شد.

۲۲ پرسش و پاسخ

  1. برومند

    سلام
    لطفا” راهنمایی فرمایید که چطور میتوان از مزایای این قانون در مراکز بعداشتی و درمانی برخوردار شد چون مثلا” جایی مثل بیمارستان فرهنگیان دفترجه تامین اجتماعی را نمی پذیرد
    باتشکر

    • سمیرا معراج

      با سلام
      چگونگی استفاده از مزایای حق بیمه بر اساس مقررات هر مرکز بهداشتی و درمانی می باشد.
      با تشکر

  2. مهدی

    با سلام ایا کسر دو درصد ماده ۸۹ مستمری بگیران اجباری است یا اختیاری بعنوان مثال بنده از بیمه تکمیلی جداگانه ای خارج از تامین اجتماعی استفاده می کنم

  3. کورش رستمى

    با سلام
    سپاسگزار خواهم شد آگر بفرمائید مشخصاً کسر دو درصد ماده ٨٩ چه مزایائى براى مستمرى بگیر دارد، بطور مثال آیا مستمرى بگیر مشمول بیمه تکمیلى نیز خواهد شد و پروسه اقدام بهره مندى این مزایا چگونه هست؟ بسیار سپاسگزارم

  4. محمد حسن گل رخیان

    با سلام
    کسر ۲% موضوع ماده ۸۹ ق.تامین اجنماعی از مستمری بازنشستگان جانباز برخلاف قانون همچنان ادامه دارد

  5. مرتضی

    با سلام
    این ۲ درصد از ماه آبان ۹۵ از فیش حقوقی اینجانب کم شده است. :
    ۱- آیا این ۲درصد برای بیمه تکمیلی است یا بیمه اجباری معمولی است؟
    اگر بیمه تکمیلی است که باید در خواست از طرف مستمری بگیر انجام گیرد نه یکطرفه از طرف سازمان کم گردد.
    اگر اجباری است که چرا قبلا ۲درصد کم نمی شد یکدفعه این قانون اجرا شده است.
    ۲- اینجانب بیمه تکمیلی خود و خانواده خود را از طریق بیمه های بیرون از سازمان برقرار کرده ام چگونه می توانم از این ۲ درصد خارج گردم.
    ۳- همسر من خود بیمه تامین اجتماعی است نمی بایست از ۲ جا بیمه کسر گردد. این چگونه قابل پیگیری است.
    لطفا کامل توضیح دهید به کجا مراجعه کنیم و چگونه پیگیری نماییم.
    لطفا مختصر و نامفهوم جواب ندهید.
    ممنونم.

    • سمیرا معراج

      باسلام کاربر گرامی
      با توجه به سوال باید عنوان نمایم که در این سوال مشخص نیست که شما از کجا حقوق می گیرید آیا بازنشسته هستید یا خیر و این که اگر از همان سازمان پرسیده شود قطعا جواب قانع کننده ای به شما داده خواهد شد.
      با تشکر

  6. قدرت اله عزیزی

    باسلام وتحیات
    طبق مواد قانون ایثار گران وخانواده انها
    شهدا وخانواده انها وهمچنین ازادگان هم همینطور از پرداخت هر گونه مالیات وهزینه درمانی معاف می باشند
    باعنایت به این مواد چرا هزینه ۲درصد کسر می گردد عزیزی جانباز

    • سمیرا معراج

      باسلام کاربر گرامی
      مالیات و بیمه بر اساس قانون قابل کسر می باشد که شما معاف از کسر آن هستید اما در خصوص کسر دو درصد احتمالا از این بابت بخشنامه ای داخلی وجود دارد باید پرس و جو شود چرا این مبلغ کسر شده است .
      با تشکر

  7. عزیز علی پورقلی

    با سلام باز نشسته تامین اجتمایی هستم بعلت عدم اطلا ع دوره سربازی در سوابق حساب نشوده ایا الان میتوانم در خواست کنم

    • سمیرا معراج

      باسلام کاربر گرامی
      به نظر می رسد با توجه به بازنسشتگی امکان برخورداری از این امر امکان پذیر نمی باشد بهر حال برای اطمینان بیشتر به شعبه تامین اجتماعی شهر خود مراجعه و از نتیجه آن مطمین شوید و در صورت موافقت نیز باید پول بیمه دو سال را پرداخت نمایید.
      با تشکر

  8. گوهر حنیفی

    ماده ۸۹ به بازنشستگانی که مجرد هستن بعداز فوت هم کسی ندارن باز تعلق میگیره یا نه

    • سمیرا معراج

      باسلام کاربر گرامی
      بازنشستگی به ورثه درجه اول قابل پرداخت است اگر ورثه نداشته باشد قابلیت پرداخت ندارد.
      با تشکر

  9. صلاح

    با سلام
    ایا جهت عضویت در کانونهای بازنشستگی از بازنشستگان تامین اجتماعی کسر میگردد .

  10. مهرداد کرمی

    سلام
    کسراین ۲% ماده ۸۹ صرفا” برای بیمه تکمیلی است؟

  11. مهرداد کرمی

    سلام
    هزینه بیمه تکمیلی باچه ایتمی درفیش حقوقی مشخص میشود؟

    • مهسا معینیان

      در صورت پرداخت توسط کارفرما و کسر از حقوق پرسنل تحت عنوان کسور بیمه تکمیلی محسوب می شود. در ارتباط با ۲ درصد مستمری برای بازماندگان افراد بازنشسته و از کار افتاده، در صورت عدم استفاده از مزایای قانون، به صورت جداگانه پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 10